ATLAS ZABIEGÓW CHIRURGICZNYCH ZOLLINGER

  • 017576
  • 9788366310308

•autor: E Ch Ellison,Redakcja Wallner G
Wydawca: Edra Urban &
Partner
Oprawa: Twarda
Format: 25.0x35.0cm
Liczba stron: 978 Wydanie 10
Rok wydania: 2019
Ciężar: 3,2





Produkt chwilowo niedostępny

199,00 zł

Opis

Rynek wydawnictw medycznych obfituje w coraz nowsze publikacje z zakresu chirurgii. Zmiany zachodzące w technikach operacyjnych, wprowadzanie nowoczesnych narzędzi chirurgicznych, minimalizacja dostępu operacyjnego, wynikające z rozwoju wiedzy i systematycznego postępu technologicznego, wymuszają na autorach opracowywanie kolejnych edycji oraz ciągłe ich uaktualnianie.

Oddajemy w Państwa ręce drugie polskie wydanie Atlasu zabiegów chirurgicznych, będące tłumaczeniem 10. Edycji anglojęzycznej. W porównaniu z poprzednimi aktualne wydanie zostało wzbogacone nie tylko w doskonałej jakości ryciny, ale też o aktualną wiedzę z zakresu wskazań do wykonywania poszczególnych operacji oraz postępowania pooperacyjnego. Ostanie lata niosą ze sobą ciągły postęp technologiczny. Przekłada się on na nowoczesną chirurgię, jak w mało której dziedzinie medycyny. Nowe narzędzia i możliwości obrazowania śródoperacyjnego, zastępowanie technik operacyjnych opartych na otwartym dostępie technikami minimalnie inwazyjnymi wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe, zmusza do weryfikacji i aktualizacji treści Atlasu.

W niniejszym wydaniu znalazły się zupełnie nowe rozdziały dotyczące laparoskopowej miotomii przełyku, rękawowej resekcji żołądka w przypadku otyłości patologicznej, przezrozworowej resekcji przełyku i resekcji przełyku z dostępu przez klatkę piersiową. Bardzo dokładnie zredagowano i zilustrowano chirurgię przepuklin z zastosowaniem laparoskopii, z precyzyjnym rozdzielaniem składowych ściany jamy brzusznej. Ukłonem w stronę transplantologii są rozdziały poświęcone pobraniu nerki od żywego dawcy metodą laparoskopową oraz przedstawienie techniki jej przeszczepienia. Dodano 19 nowych procedur chirurgicznych, a około 50 rozdziałów prawie zupełnie zmodyfikowano i unowocześniono. Patrząc z perspektywy czasu, na naszym rynku wydawniczym atlas podstawowych technik chirurgicznych o tak szerokiej zawartości merytorycznej, a jednocześnie tak zwarty, nie był dostępny przed pierwszym polskim wydaniem.

Nowe pokolenie chirurgów drugiej dekady XXI wieku, wyrastające w dobie przełomu technologicznego, zwraca się przede wszystkim w kierunku minimalizacji dostępu i urazu operacyjnego u pacjentów wymagających leczenia chirurgicznego. Jest to bardzo korzystne z punktu widzenia pacjenta. Należy mieć jednak świadomość, że brak znajomości podstaw otwartych technik operacyjnych często uniemożliwia samodzielne kontynuowanie zabiegu w przypadku konwersji. Znajomość anatomii chirurgicznej oraz umiejętność wykonywania zabiegów chirurgicznych z otwartych dostępów operacyjnych jest niezbędna każdemu adeptowi chirurgii. Niniejszy Atlas stanowi doskonałe narzędzie do nauki dla studentów chcących zgłębić podstawy chirurgii, ale przede wszystkim dla rezydentów i specjalistów z zakresu chirurgii ogólnej, jak też z innych dyscyplin zabiegowych. Zwięzły tekst i doskonałe ryciny znacząco upraszczają zrozumienie technik operacyjnych w zakresie podstaw szycia, wykonywania zespoleń w obrębie przewodu pokarmowego czy naczyń. Ponadto w jasny sposób obrazują najbardziej zaawansowane zabiegi chirurgiczne.

W Atlasie znalazły się podstawowe procedury chirurgiczne, które są objęte programem szkolenia rezydentów, ale i zabiegi wysoko specjalistyczne. Nie wszystkie przedstawione metody operacyjne są spójne z przyjętymi w Polsce. Tłumacząc, nie chcieliśmy zmieniać tego, co jest nieco odmienne w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, a co znalazło się w oryginalnej wersji Atlasu. Mamy nadzieję, że zaprezentowana wiedza i doskonale graficznie przedstawione ryciny stwarzają podstawy do bardziej efektywnego studiowania i analizowania technik i metod leczenia chirurgicznego kolejnym pokoleniom chirurgów i uzmysłowi im, że końcowy, pozytywny wynik leczenia chirurgicznego jest składową wielu elementów: odpowiedniej kwalifikacji, prawidłowej techniki operacyjnej i opieki okołooperacyjnej.

prof. dr hab. med. Grzegorz Wallner

dr n. med. Michał Solecki







Inne produkty z tej kategorii