ATLAS TRICHOSKOPII 1-2

  • 017662
  • 9788375632934

autor: Lidia Rudnicka

wydawca: Czelej

oprawa: twarda

format: A4

stron: 612 , 628 rycin

rok: 2020

waga: 2,0Produkt chwilowo niedostępny

85,00 zł

Opis

„ATLAS TRICHOSKOPII” – TO PIERWSZA KSIĄŻKA NA ŚWIECIE I JEDYNY PODRĘCZNIK W POLSCE OPISUJĄCY TRICHOSKOPIĘ JAKO MEDYCZNĄ TECHNIKĘ DIAGNOSTYCZNĄ.
 „Atlas trichoskopii” to podręcznik, który może być wykorzystany w codziennej praktyce klinicznej, zarówno przez specjalistów, jak i rezydentów dermatologii.  

Atlas dostarcza szczegółowych informacji dotyczących zastosowania trichoskopii w codziennej praktyce lekarskiej. Na początku książki opisano struktury i wzorce trichoskopowe oraz normy, wskazówki, triki i artefakty związane z tą metodą diagnostyczną. Następnie omówiono takie zagadnienia, jak włosy w zaburzeniach genetycznych oraz dysplazje ektodermalne i zespoły genetyczne związane z utratą włosów.

W kolejnych rozdziałach książki opisano obrazy trichoskopowe takich chorób włosów i owłosionej skóry głowy, jak:

łysienie plackowate,
łysienie anagenowe,
łysienie telegenowe,
łysienie z pociągania,
łysienie czołowe niebliznowaciejące,
wyłysiające zapalenie mieszków włosowych,
rozwarstwiające zapalenie skóry głowy,
łuszczycę skóry owłosionej głowy,
łojotokowe zapalenie skóry,
autoimmunologiczne choroby pęcherzowe,
zmiany przedrakowe i nowotwory skóry owłosionej głowy.
W „Atlasie trichoskopii” omówiono trichoskopię u dzieci, opisano obrazy trichoskopowe u Azjatów oraz u pacjentów o wysokich fototypach skóry.

W książce można znaleźć wiele cennych informacji dotyczących algorytmów i kryteriów diagnostycznych, niezbędnych dla praktycznego różnicowania przyczyn utraty włosów oraz  monitowania aktywności chorób owłosionej skóry głowy. Cennym dodatkiem atlasu są przykładowe raporty trichoskopowe przedstawione w formie formularzyInne produkty z tej kategorii