PATOLOGIA ROBBINS

  • 010208
  • 9788389581921
autor: Kimar,Cotran,Robbins
wydawca: Urban & Partner
Oprawa: Twarda
Format: 21.0x28.5cm
Liczba stron: 976
Rok wydania: 2013
Ciężar: 4,0

Dostępna od ręki

90,00 zł

Opis

 kilka przykładów niektórych  zmian,do poprzednich wydań
- Prawie wszystkie czarno-białe fotografie z poprzednich wydań zostały zastąpione w pełni kolorowymi ilustracjami makroskopowymi i mikroskopowymi.
- Dodatkowo dodano wiele nowych czterokolorowych rysunkowych schematów, wykresów i diagramów prezentujących choroby, ułatwiających zrozumienie trudnych koncepcji, takich jak molekularne podstawy nowotworów, współdziałanie HIV z jego receptorami czy biochemiczne podstawy apoptotycznej śmierci komórki.
- Dodano wiele ilustracji - łącznie 62, innymi słowy 10% całości.
- Zaprojektowano nowe tabele, aby lepiej przedstawić skomplikowane szczegóły.
- Został przeredagowany rozdział dotyczący chorób skóry dodany do poprzedniego wydania. Podobnie, w odpowiedzi na oczywiste zapotrzebowanie, rozdział dotyczący zaburzeń pediatrycznych został rozszerzony dodatkowo o dokładniejsze omówienie chorób genetycznych.
Chociaż mechanizmy powstawania chorób pozostały w centrum zainteresowania, włączono tu również omówienie diagnostyki laboratoryjnej wybranych zaburzeń, aby podkreślić jej znaczenie w praktyce medycznej.
Pomimo dokonania znacznych zmian i poprawek nasze cele zostały zasadniczo niezmienione. Podobnie jak w poprzednich wydaniach dokładaliśmy starań, aby zachować zrównoważone, dokładne i aktualne poglądy na główny rdzeń patologii. Utrzymano silny nacisk na korelację kliniczno-patologiczną i tam, gdzie był on zrozumiały, uwypuklono wpływ patologii molekularnej na praktykę medyczną. W istocie, w ciągu 5 lat od poprzedniego wydania nastąpił spektakularny postęp, łącznie z poznaniem całego genomu człowieka. Wpłynęło to na wszystkie dziedziny medycyny wraz z patologią. Na przykład, obecnie jest możliwe określenie molekularnego profilu nowotworów i pierwsze badania wskazują, że dane te mogą dostarczyć bardziej dokładnych informacji prognostycznych. Wiele z tych przełomowych wydarzeń laboratoryjnych nie dotarło jeszcze do łóżka chorego; my włączyliśmy je w rozsądnej dawce, tak aby studenci mogli zacząć odczuwać ekscytację zanim rozpoczną karierę zawodową.
Jesteśmy ciągle głęboko przekonani, że klarowność pisania i właściwe użycie języka zwiększa zrozumienie i ułatwia proces uczenia się. Pokolenia studentów mówiły nam, że sprawiało im przyjemność czytanie tej książki. Mamy nadzieje, że to wydanie będzie wartościowe i możliwe, że ugruntuje tradycję poprzednich wydań.

Inne produkty z tej kategorii