FARMAKOLOGIA DLA ZAWODÓW PIELĘGNIARSKICH

  • 016576
  • 9788378460060

autor: Beat Schmid ,Petra Strub
wydawca: MedPharm
Oprawa: miękka foliowana
format: 170 x 240 mm
stron: 371
rok: 2013 wyd 1
Waga: 0,64

Dostępna od ręki

79,90 zł

Opis

autor: Beat Schmid ,Petra Strub
wydawca: MedPharm
Oprawa: miękka foliowana
Wymiary: 170 x 240 mm,
ilość stron: 371
rok:  2013, wyd.1
ISBN: 9788378460060
Waga: 0.64

Niniejszy podręcznik jest obecnie najbardziej aktualną, dostępną w Polsce pozycją wydawniczą, omawiającą temat farmakologii w zawodach pielęgniarskich. Jest przeznaczony nie tylko dla uniwersyteckich szkół pielęgniarskich, lecz może także stanowić kompendium dla studentów medycyny i lekarzy praktyków.

Książka spełnia wysokie wymagania pod kątem merytorycznym, […] przedstawia informacje na temat leków oraz farmakoterapii w kontekście zmian patofizjologicznych oraz często omawianych na poziomie molekularnym, stwierdzanych w różnych jednostkach chorobowych.

Należy zatem podkreślić walory dydaktyczne tego podręcznika, w którym duża część materiału zawarta jest w licznych tabelach, na rycinach i wykresach, a na końcu każdego rozdziału znajduje się zestawienie pytań i zagadnień, które pomogą korzystającym z niego studentom, w przyswojeniu i uporzadkowaniu informacji, ale również wykładowcom w przygotowaniu wykładu i przeprowadzaniu sprawdzianów wiedzy studentów, a także w syntetycznym zestawieniu omawianych tematów.

Jest to więc pozycja wydawnicza w pełni zaspokajająca oczekiwania merytoryczne i dydaktyczne społeczności akademickiej, w edukacji zawodów pielegniarskich w dziedzinie farmakologii i podstaw farmakoterapii.

Prof. zw. dr hab. med. Józef Prandota

[z przedmowy do wydania polskiego]

 

Inne produkty z tej kategorii