ENGLISH FOR NURSES

  • 007715
  • 9788390865416

autor: Ewa Donesch-Jeżo
Wydawca: WPL
Oprawa: miękka foliowana
format: 210 x 295 mm
stron: 174
rok: 2002 wyd.1
Waga: 0.5Dostępna od ręki

78,00 zł

Opis

autor: Ewa Donesch-Jeżo
Wydawnictwo: Przegląd Lekarski
Oprawa: miękka foliowana
Wymiary: 210 x 295 mm
stron: 174
rok: 2002 wyd.1
Waga: 0.45 kg

 

Podręcznik pt. English for Nurses przeznaczony jest dla studentów i absolwentów wydziałów pielęgniarskich uczelni medycznych i szkół pielęgniarskich. Jest on adresowany do słuchaczy znających język angielski w stopniu średnio zaawansowanym, którzy chcą zaznajomić się z terminologią specjalistyczną w języku angielskim. Podręcznik podzielony jest na trzy rozdziały::
• Rozdział I, English in Anatomy and Physiology, uczy prostego, fachowego opisu struktur anatomicznych i procesów fizjologicznych.
• Rozdział II, English in Nursing Practice, zaznajamia słuchaczy z leksyką, strukturami gramatycznymi i wzorami dialogów używanych w praktyce pielęgniarskiej. Dotyczą one praktycznych sytuacji, z jakimi styka się pielęgniarka w swojej pracy zawodowej, tj. w komunikowaniu się z pacjentami, lekarzami oraz innymi pielęgniarkami. Wyjaśnienia skrótów używanych przez lekarzy i pielęgniarki, przykłady wywiadów z pacjentami, historii chorób, zapisywania informacji o pacjencie, oraz przekazywania pacjentom instrukcji istotnie wzbogacają frazeologię fachową.
• Rozdział III, English Grammar Practice, zawiera komentarz gramatyczny, przykłady oraz ćwiczenia, które umożliwiają powtórzenie i poszerzenie wiadomości z gramatyki języka angielskiego. Na końcu podręcznika zamieszczony jest słownik angielsko-połski wraz z transkrypcją fonetyczną oraz polsko-angielski, który podaje terminy użyte w tekstach, dialogach i ćwiczeniach.
Ostatnią pozycją w niniejszym podręczniku jest Klucz do ćwiczeń.

Inne produkty z tej kategorii