ULTRASONOGRAFIA TO PROSTE

  • 017882
  • 9788366960589

autor: J Bowra
Wydawca: Edra Urban &
Partner
Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 272 Wydanie 3
Rok wydania: 2022
Ciężar: 0,5Dostępna od ręki

64,76 zł

Opis

Niezbędny kieszonkowy podręcznik ultrasonografii w stanach nagłych.

Ultrasonografia jest małoinwazyjną, szybką i niezbyt kosztowną metodą diagnostyczną powszechnie stosowaną przez radiologów, kardiologów i położników. W ostatnich latach metoda ta jest szeroko stosowana również na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

ULTRASONOGRAFIA w stanach nagłych TO PROSTE została kompleksowo uaktualniona. Zawarto w niej najnowsze wskazania do badania ultrasonograficznego, w tym te związane z pandemią COVID-19.

Książka została napisana tak, aby czytało się ją łatwo w pilnych stanach klinicznych. Skierowana jest do lekarzy wszystkich specjalizacji wykorzystujących diagnostykę USG, przede wszystkim do specjalistów medycyny ratunkowej, chirurgii oraz intensywnej terapii.
Napisana przystępnym, pozbawionym żargonu językiem.
Zawiera wskazówki oraz przejrzyste schematy ułatwiające przeprowadzenie badania.
Wydanie 3 zostało uzupełnione o procedury ultrasonograficzne wykorzystywane w pediatrii, w ocenie małych struktur anatomicznych oraz zastosowanie ultrasonografii w przebiegu COVID-19.
Do książki dołączono liczne filmy wideo z przykładami zastosowania ultrasonografii w praktyce klinicznej.Inne produkty z tej kategorii