DIABETOKARDIOLOGIA

  • 005996
  • 9788374300001
autor: Narkiewicz Krzysztof
wydawca: MP
oprawa: twarda
format: 173x246
stron: 207
rok: 2004
waga: 0,5

Dostępna od ręki

47,30 zł

Opis

(...) Dobrze się stało, że grupa młodych badaczy, którzy są już bardzo dobrze przygotowani i teoretycznie i praktycznie, a także działają w europejskich gremiach specjalistycznych, opracowało podręcznik Diabetokardiologia. Obejmuje on zagadnienia niezwykle aktualne, ważne zarówno dla specjalistów kardiologów, diabetologówm jak i lekarzy lecznictwa podstawowego.

Wyodrębnienie zespołu metabolicznego i zrozumienie jego relacji z nadciśnieniem tętniczym, otyłością i cukrzycą typu 2 pozwoli na opóźnienie rozwoju miażdżycy. Zaleta przedstawianej publikacji to zwrócenie uwagi na nowoczesną farmakoterapię, która się ostatnio rozwinęła w każdej specjalności. Omówienie zatem relacji między lekami hipotensyjnymi, hipoglikemizującymi i hipolipemizującymi ma duże znaczenie praktyczne.

prof. Barbara Krupa-Wojciechowska

(...) Na podstawie wielu wieloośrodkowych, dobrze udokumentowanych badań wykazano, że można istotnie ograniczyć rozwój zmian i tempo ich progresji. Wymaga to specjalnego, często odmiennego niż i niechorujących na cukrzycę postępowania. Postępowanie takie może znacząco wydłużyć czas przeżycia chorych cierpiących z powodu cukrzycy, a także poprawić jakość ich życia.

Książka Diabetokardiologia ma służyć temu celowi. Znajdujemy w niej omówienie przyczyn rozwoju zmian w naczyniach u chorych na cukrzycę, a także innych czynników zwiększających ryzyko ich rozwoju (oprócz zmian w gospodarce węglowodanowej) w dużych naczyniach krwionośnych. Ponadto publikacja zawiera zasady specjalistycznego postepowania u choeych na cukrzycę, u których występują dodatkowo zaburzenia gospodarki lipidowej i nadciśnienie tętnicze.

Uważam, że Diabetokardiologia wypełnia lukę ma polskim rynku wydawniczym, umożliwiając jednocześnie pozyskanie wiedzy niezbędnej w postępowaniu z chorymi na cukrzycę. Uzyskane informacje, w co wierzę, pozwolą na znaczną poprawę opieki lekarskiej nad tą grupą chorych.

prof. Władysław Grzeszczak

Inne produkty z tej kategorii