OKULISTYKA

  • 017817
  • 9788366548572
autor: RC Allen
Wydawca: Edra Urban & Partner
Oprawa: Miękka
Format: 21.0x27.0cm
Liczba stron: 244
Rok wydania: 2021wyd 10
Ciężar: 0,7
kg

Dostępna od ręki

80,00 zł

Opis

Dziesiąte wydanie Okulistyki zostało wzbogacone o zaktualizowane treści, a także nowy rozdział dotyczący chorób powiek, oczodołów i zaburzeń wydzielania łez.
Zawiera również ponad 140 rycin, dostęp do 17 filmów za pomocą kodów QR, wyszczególnione najważniejsze informacje do zapamiętania, przykładowe przypadki kliniczne do sprawdzenia wiedzy oraz wykaz materiałów źródłowych z komentarzami.
 
Okulistyka to podręcznik pod redakcją R.C. Allena i R.A. Harpera, dwóch wybitnych amerykańskich okulistów, firmowany przez Amerykańską Akademię Okulistyki – towarzystwo o niekwestionowanym doświadczeniu dydaktycznym. Skierowany jest głównie do studentów medycyny, ale zawarte w nim informacje z pewnością zainteresują również lekarzy rodzinnych, kolegów pracujących na SOR-ach, absolwentów przygotowujących się do egzaminów i lekarzy odbywających staż podyplomowy.
Znajdziecie w nim Państwo przedstawione w przystępnej formie najważniejsze informacje o chorobach oczu, schematy postępowania i przykłady kliniczne.
prof. dr hab. n. med. Dariusz Kęcik
 
W opinii pacjentów choroby narządu wzroku uważane są za najbardziej dotkliwie upośledzające jakość ich życia. Ważne jest szybkie leczenie, które powinno być poprzedzone wnikliwym badaniem klinicznym poszerzonym o badania diagnostyczne. Wskazówki dotyczące postępowania znajdziecie w tym podręczniku. Mam nadzieję, że książka ta będzie stanowić dla Państwa pomoc w rozwiązywaniu problemów diagnostycznych i leczniczych. Życzę Państwu ciekawej lektury.
prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek
Przedmowa
Wprowadzenie do okulistyki
1. Badanie oka
2. Nagła utrata widzenia
3. Przewlekła utrata widzenia
4. Czerwone oko
5. Urazy gałki ocznej i oczodołów
6. Niedowidzenie i zez
7. Neurookulistyka
8. Choroby powiek, układu łzowego i oczodołu
9. Okulistyczne objawy chorób układowych
10. Leki w chorobach oczu
Skorowidz

Inne produkty z tej kategorii