PORADNIK DYŻURANTA

  • 017885
  • 9788389809445

autor: Piotr Buda,Ryszard Grenda
wydawca: media-press
oprawa: miękka
format: 234x162
stron: 816
rok:2022
waga: 1,0Dostępna od ręki

161,50 zł

Opis

Poradnik dyżuranta - pediatria (wydanie II zaktualizowane i uzupełnione)

Autor: Piotr Buda, Ryszard Grenda

Najnowsze II wydanie „Poradnika dyżuranta – pediatria”, zawiera opis najważniejszych problemów, z jakimi spotyka się lekarz w czasie dyżuru. Poradnik został uaktualniony i poszerzony o 35 rozdziałów, które w sposób jasny pomogą zrozumieć zasady postępowania w nagłych stanach laryngologicznych, okulistycznych, neurologicznych, reumatologicznych, dermatologicznych, stomatologicznych, jak również zalecenia postępowania w urazach u dzieci, po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych oraz po próbie samobójczej.

Dzięki uporządkowaniu rozdziałów tematycznie według przejrzystego schematu korzystanie z poradnika będzie znacznie łatwiejsze, pomoże w szybszej weryfikacji postępowania, ułatwi podejmowanie odpowiednich decyzji, zmniejszy także ryzyko przeoczenia istotnych objawów.
Rozdziały zawierają instrukcje postępowania w stanach nagłych − od udzielenia pierwszej pomocy, wskazania do hospitalizacji po podanie nazw koniecznych leków i ich dawek w poszczególnych stanach chorobowych i grupach wiekowych dzieci.
W poradniku umieszczono także poważne i kategoryczne zakazy oraz ostrzeżenia. Uwagę czytelnika przyciągają teksty w czerwonych ramkach z napisem „Zapamiętaj!” czy „Uwaga!”.Inne produkty z tej kategorii